א. אלון יסודות בניה בע"מ – עבודות פיתוח (שבילים וחומות)

 

בנישת עיצוב גינות בימים אלו הולכת ומתרחבת התופעה של שילוב אבנים בגינה בעיקר בתצורה של שבילים וחומות. לעיצוב זה ישנם יתרונות רבים כגון אפקט עיצובי של שבירה כך שאנו קוטעים את הירוק על ידי שביל אבן או חומה. כמו כן, אומרים שהאבן עצמה מוסיפה לאפקט הרוגע שיוצר הגן ומלבד זאת שבילי אבן וחומות צרכים תחזוקה מועטה למדי ובכך ממעיטים את רמת התחזוקה שיש להשקיע בגינה.

שבילים מעוצבים לגן
שביל אבן בגן יכול להיות לשימושים רבים, החל בלשמש כשביל גישה מהודר אל הבית וכלה בכך שהוא משמש כאפקט אסטטי בלבד. סוג השביל הנפוץ ביותר הוא שביל מהסוג של בסיס בטון ועליו אבן. אך גם כאן יש סוגים שונים החל, משביל בטון המרוצף באבנים מסודרות ומסותתות וכלה בשביל בטון שהטביעו בתוכו אבנים ליצירת מראה מפוזר מעט. הסוג הפחות נפוץ של שבילים אלו, שבילי אבן ללא בסיס של מלט. הם פחות נפוצים משום הבעיה של שקיעת האבנים לתוך האדמה עם הזמן.

חומות וקירות לגן
כאשר מדובר בחומות, בדרך כלל, מדובר בחומות העשויות מליבה של בטון שמצופות באבן. נדיר למצוא חומות גינה העשיות מאבן מלאה. השוני מחומה לחומה הוא איך ציפוי נראה, האם אלו אבנים מסותתות היטב המתאימות אחת לשנייה בדיוק רב, או, אבנים בגודל ובצורה טבעיים הנותנים לחומה מראה מעט מפוזר יותר אך יותר טבעי. יתרונותיה של חומת האבן לעומת גדר חיה למשל, הם שחומה דורשת תחזוקה מועטה למדי וכן גמישות העיצוב גדר חיה נראית פחות או יותר תמיד אותו הדבר ואילו חומת אבן ניתן לעצב בכל צורה שהיא.

אז כיצד לעצב את הגינה שלכם
כאן נכנסת חברתנו לעבודה ואנו נעצב עבורכם את הגן, את השבילים והחומות בצורה הטובה ביותר. אנו נלווה אתכם לכל אורך הבניה ונדאג לעצב עבורכם את גינת החלומות שתמיד רציתם. חברתנו תציג לכם מגוון רחב של עיצובים עם אבנים בגוונים ובצבעים שונים לשבילים וחומות בטוב טעם שישדרגו את גינתכם ויגרמו לה להיות לא סתם גינה אלא מקום שהוא פנינה של יופי.