א. אלון יסודות בניה בע"מ – בניית ממ"ד

 

ראשי התיבות של ממ"ד הן מרחב מוגן דירתי, זהו האזור אליו תחמקו בעת רעידת אדמה או בעת התקפת טילים (נושא שהפך לשגרה באזור הדרום) בניית ממ"ד בדירה משפרת ומעלה את ערך הנכס באופן מיידי, ובכך מאפשרת לכם למכור את הדירה בערך גבוהה מערך הקנייה.
בניית ממ"ד בדירה תעניק למשפחתכם ביטחון ובטיחות מרביים בעת מצוקה כמו שחווינו לא מעט בזמן מבצע "עמוד ענן".
חברת א. אלון מתמחה בבניית ממ"דים לשוק הפרטי, אנו נעמיד לרשותכם צוות מקצועי ועתיר ניסיון בתחום בניית ממ"דים, שירות אדריכלי והנדסי.

אל תחכו לסבב הטילים הבא על מנת לשמור על ביטחונכם וביטחון משפחתכם, פנו לחברת א. אלון וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד לבניית ממ"ד בדירתכם.

כל היתרונות של בניית ממ"ד
מצד אחד, יש לכם שטח בתוך הדירה שלכם שאתם רוצים לנצל בצורה טובה יותר. מהצד השני אתם רוצים גם להשביח את ערך הדירה שלכם, שכן מדובר בדירה ישנה יחסית, ואתם מעוניינים להפוך אותה לרווחית יותר. שיקול נוסף שיש לכם הוא הביטחון שלכם. דירות ישנות, עמידות פחות בפני רעידות אדמה. כביכול, הפתרון הוא במימוש של תמ"א 38. אלא שמימוש של תוכנת כזו דורש אישורים רבים, הסכמה רחבה מאד של בעלי בתים נוספים, ועבודות שנמשכות זמן רב. פתרון חלופי ונוח יותר יכול להיות פשוט בניית ממ"ד. בניית ממ"ד תוכל להשביח את ערך הדירה שלכם, לסייע לכם במימוש שטחים בדירה, וכמובן תשפר את תחושת הביטחון בתוך הדירה. חשוב להבין שכאשר מדובר היום על בניית ממ"ד, לא מדובר על חדר שישמש כמחסן. הממ"ד הפך להיות חדר לכל דבר, ואפשר להסב אותו לחדר שינה של אחד מהילדים, או אפילו חדר עבודה אם אתם עובדים מהבית.
 
המדינה מעודדת אתכם להוסיף ממ"ד
למדינת ישראל, יש אינטרס ברור שכמה שיותר אנשים יבצעו בניית ממ"ד בשטח הדירה שלהם. האינטרס הוא בכך שהממ"ד מהווה מרחב מוגן עבור תושבי המדינה, וזהו אינטרס לאומי מדרגה ראשונה. לכן, המדינה מציעה מספר פטורים והקלות לאנשים שרוצים לבצע בניית ממ"ד בדירה שלהם. בעוד שתוספת של חדר רגיל דורשת הרבה מאד מסים והיטלים, במקרה של ממ"ד המדינה הרבה יותר מקלה, כדי לעודד אנשים לבצע זאת. להלן כמה מהפטורים:
ראשית, אם אתם רוצים לבצע בניית ממ"ד, אינכם נדרשים לשלם דמי היתר עבורו, כל עוד מדובר על שטח של 9 מ"ר נטו לכל היותר (השטח ברוטו הוא 15מ"ר). שימו לב שאמנם אם עוברים שטח זה יש לשלם דמי היתר עבור בניית ממ"ד. בכל מקרה, כל עוד אתם עומדים בשטח המקסימלי, תוכלו גם לקבל אישור אוטומטי לתוספת של הממ"ד.
 
פטורים נוספים שאפשר לקבל
אתם בוודאי יודעים, שכאשר אתם משפצים את הבית שלכם והופכים אותו לרווחי יותר, יהיה עליכם בשלב כזה או אחר לשלם עבורו היטל השבחה. עם זאת, במקרה של בניית ממ"ד ההיטל בטל לחלוטין! החוק טוען, כי אם הנכס הושבח אך ורק מפני שהוספתם לו ממ"ד - הרי שאינכם צריכים לשלם את ההיטל. כך, בניית ממ"ד תוכל להעלות את ערך הדירה שלכם ב20% ואף יותר - ולא תצטרכו לשלם על כך את ההיטל!
אתם בוודאי גם יודעים, שבמידה ואתם רוצים להוסיף חדר בבית ולשנות את השטח שלו, עליכם לקבל אישור מהוועדה המקומית של הרשות המקומית. אולם במקרה של בניית ממ"ד, הוועדה לא יכולה להציג התנגדות לתוספת זו, כל עוד אתם כמובן עומדים בתקנים הנדרשים. מכל מקום, הממ"ד לא נחשב כתוספת לתוכנית הבנייה המקורית, בשל השימוש החשוב שלו כחדר מגן.